Colostrum

Je skvělá alternativní a přírodní podpora imunity. Colostrum toho má spoustu co nabídnout, stejně jako všechny LR produkty.

Samotné kolostrum je první mateřské mléko krávy, které je pro tele velmi důležité. Obsahuje spoustu důležitých a imunitu podporujících složek, které ocení i naše lidské tělo. Obzvlášť ti, co již trpí nějakým specifickým onemocněním a ze zdravotních důvodů je jejich imunita oslabena.

LR Colostrum je odtučněné, bez kaseinu, nepasterizované a neobsahuje zbytky antibiotik ani jiných androgenních steroidů. Než začnete colostrum užívat, je důležité si rozmyslet, zda chcete práškovou nebo tekutou formu. Já zvolila tekutou.

Láhev sama je dosti malá ale uvnitř se ukrývá spoustu benefitů. Colostrum doporučuji používat sezónně tj. při přechodech z tepla do zimy a ze zimy do tepla, protože tělo je náchylnější na různé viry a bakterie. Doporučené dávkování colostra se odvíjí od Vaší hmotnosti a zdravotního stavu, standardně 8 ml. Po prvním použití skladujte v ledničce, protože jinak se colostrum může zkazit a ztratit tak své blahodárné účinky.

Co se týče mé zkušenosti, nemůžu nic vytknout až na výraznější chuť, ale o tu snad nejde ne? Colostrum se dá nadávkovat a zamíchat do vychladlého čaje. Ovšem je nutno zmínit, že největšího účinku dosáhnete tehdy, když colostrum chvíli zanecháte pod jazykem a látky se pak lépe vstřebají. Colostrum je pro mě podpora v těžkých “virových” obdobích a působí jako prevence. Pokud chcete být zdravý a vyhnout se různým nemocem na jaře a na podzim, doporučuji colostrum a případně zkombinovat s Aloe Vera gelem…